Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opening kerja Assistant Business Manager, layak ke aku?
Aku sekarang ni kerja bahagian office admin.. kat company aku ni ada opening jawatan assistant business manager, aku nak tanya korang lah ade ke peluang ni untuk aku kalau aku mintak? Kalau ikutkan experience aku ni ada lah pengalaman dalam assistant dalam marketing dan business operation tapi pengalaman aku tu tak lama sangat. Then yang aku tau ramai pulak colleagiue2 aku yang lebih berkelayakan mintak position tu...
Tengok gaji die lerr. Kalau beso confirm dia nak pengalaman yang tip top...Tengok jugak tahun bila pengalaman ko tu, kalau dah lama sangat aku rasa susah jugak laa.
Minat ke awak kerja bahagian tu, bagi saya laa kalau erja gaji je besar kalau tak minat nanti tak mampu bawak.
Bagi aku assistant business manager ni pangkat tinggi jugak tau, kalau kerja kat 7e ke kkmart, ade jugak pangkat ni, boleh naik dari bawah tapi memerlukan 7 - 9 tahun seingat aku. Pastu bukan semua orang boleh bawak sebab dia punya responsibilities besar. So pengetahuan pun kena besar jugak tu.
(03-31-2021, 08:47 PM)rollsroice Wrote: Tengok gaji die lerr. Kalau beso confirm dia nak pengalaman yang tip top...Tengok jugak tahun bila pengalaman ko tu, kalau dah lama sangat aku rasa susah jugak laa.
Kalau ambik position ni memang nampak lah pakai kereta mewah dan beli rumah, tu je... hihihi. Pengalaman tu ade tapi 2 - 3 tahun lepas memandangkan aku dah tukar bidang.

(03-31-2021, 08:48 PM)sheep23 Wrote: Minat ke awak kerja bahagian tu, bagi saya laa kalau erja gaji je besar kalau tak minat nanti tak mampu bawak.
Memang minat dan sebenarnya impian dari dulu lagi. Dulu ade sambung belajar dalam Business Development tapi maklumlah tu 7 tahun yang lepas. Ape yang aku study pun aku tak ingat.

(03-31-2021, 08:51 PM)onikka Wrote: Bagi aku assistant business manager ni pangkat tinggi jugak tau, kalau kerja kat 7e ke kkmart, ade jugak pangkat ni, boleh naik dari bawah tapi memerlukan 7 - 9 tahun seingat aku. Pastu bukan semua orang boleh bawak sebab dia punya responsibilities besar. So pengetahuan pun kena besar jugak tu.
Saya aware jugak pasal benda ni, tu masalah nye saya ni dah lama tak praktikkan bisnes skill dan knowledge saya. Lagi pun sekarang ni banyak benda yang dah berubah. Macam marketing strategi sekarang dah lain since online dah terlalu luas.
Aku paham position ko skang ni, bagi aku ko dah ade pengalaman tu kira okay dah, diorang pun bukan nak ambik dalam bidang tu je, kalau lagi banyak skill lagi better, boleh buat macam - macam kerja. Macam aku pun, aku refresh je knowledge aku. Macam mana aku buat aku baca banyak buku, tengok video tutorial, paling efektif pergi seminar atau masterclass. Memang betul ko cakap tadi marketing strategi dah berubah, sekarang ni macam - macam cara boleh jalan. Yang aku guna sekarang kat company aku online dan offline dua - dua kena pakai ikut kos kita. Macam aku sekarang ni manage ads untuk satu brand loan ni aku buat Google SEM dan offline aku buat TV ads untuk diorang ikut kos diorang. Kalau diorang ade duit lebih boleh la pasang untuk forum pulak.
(03-31-2021, 09:10 PM)mr.potq Wrote: Aku paham position ko skang ni, bagi aku ko dah ade pengalaman tu kira okay dah, diorang pun bukan nak ambik dalam bidang tu je, kalau lagi banyak skill lagi better, boleh buat macam - macam kerja. Macam aku pun, aku refresh je knowledge aku. Macam mana aku buat aku baca banyak buku, tengok video tutorial, paling efektif pergi seminar atau masterclass. Memang betul ko cakap tadi marketing strategi dah berubah, sekarang ni macam - macam cara boleh jalan. Yang aku guna sekarang kat company aku online dan offline dua - dua kena pakai ikut kos kita. Macam aku sekarang ni manage ads untuk satu brand loan ni aku buat Google SEM dan offline aku buat TV ads untuk diorang ikut kos diorang. Kalau diorang ade duit lebih boleh la pasang untuk forum pulak.
Ade terfikir jugak nak pergi kelas - kelas macam ni, aku ingat nak ambik cert ke apa so strong sikit. Tapi tak tau lah yang mana satu okay pasal tengok semua pun mahal - mahal.
(03-31-2021, 09:12 PM)hakuna47 Wrote: Ade terfikir jugak nak pergi kelas - kelas macam ni, aku ingat nak ambik cert ke apa so strong sikit. Tapi tak tau lah yang mana satu okay pasal tengok semua pun mahal - mahal.
Kalau certificate mahal sangat awk, sebab company saya pernah pergi ambik modul asing - asing macam kita belajar U.
(03-31-2021, 09:12 PM)hakuna47 Wrote: Ade terfikir jugak nak pergi kelas - kelas macam ni, aku ingat nak ambik cert ke apa so strong sikit. Tapi tak tau lah yang mana satu okay pasal tengok semua pun mahal - mahal.
Ade satu masterclass ni from Roar Point memang updated, boleh search Marketing and Branding Masterclass diorang. Diorang akan ajar daripada foundation balik. Masterclass tu 2 hari je, harga pun berbaloi dengan topic. Yang ajar aku tu kalau ko kenal Mr. Long Yun Siang ni mmg pro branding n marketing... tak silap aku beliau ni juri untuk Malaysia Marketing Effectiveness Award Effies dan Taylor’s University CIMB Islamic Entrepreneurship Program.

(03-31-2021, 09:17 PM)sheep23 Wrote: Kalau certificate mahal sangat awk, sebab company saya pernah pergi ambik modul asing - asing macam kita belajar U.
Tak perlu macam ni, ni kalau ko nak pro in specific topic boleh lah, ajar macam kelas kolej. Tapi yang masterclass memang sekali overall belajar A - Z pasal marketing lagi okay.

Forum Jump: